BLOG

Czynności i elementy, które wydają się oczywiste podczas organizacji wesela, to wybranie i zarezerwowanie terminu przyjęcia weselnego, przygotowanie listy i zaproszenie gości, wybór i zamówienie sukni ślubnej czy wybór fotografa i oprawy muzycznej czyli zespołu muzycznego lub Dj-a. Organizacja wesele to szerszy temat i wiele kwestii z którymi musicie się zmierzyć i  na które warto zwrócić uwagę planując wasze wymarzone przyjęcie weselne, ponieważ  wpływają one zarówno na efekt końcowy, na wyjątkowość waszego wesela, na jakość zabawy, a także na samopoczucie Was samych czyli Pary Młodej i zaproszonych przez Was gości weselnych.

Jeżeli zależy Ci na wyjątkowym przyjęciu weselnym przeczytaj koniecznie już teraz o 7 RZECZACH O KTÓRYCH MUSICIE WIEDZIEĆ - zanim zaczniecie przygotowania do swojego wesela


 

1. DOBRY ZESPÓŁ WESELNY I WYJĄTKOWY WODZIREJ

Sprawne znalezienie dobrego zespołu weselnego czy DJa na wesele to nie lada sztuka i jest to dopiero tylko połowa sukcesu. Ważne jest, by były to osoby, które nie tylko zagrają, ale poprowadzą wesele i zachęcą gości do zabawy. Przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznajcie się z portfolio usługodawców, tak abyście mieli pewność, że wesele będzie poprowadzone od A d Z.

 

Czasem skrupulatne, długie i intensywne poszukiwania zespołu muzycznego czy dj-a na wesele na niewiele się zdadzą, jeśli akustyka sali weselnej jest słaba. To bardzo ważna kwestia, która jest niestety często pomijana, niedoceniana lub zauważana dopiero po fakcie czyli podczas przyjęcia weselnego.

W ostatnich latach powstało cała masa nowych lokali, niestety tylko część z nich zapewnia komfort akustyczny. Najlepiej oczywiście wypadają drewniane karczmy, ale dobra akustyka, jest w tym przypadku uzyskana zupełnie przypadkowo z racji zastosowanych materiałów czyli kamienia i drewna. Większość nowych lokali proponuje po prostu wnętrza wykonane z glazury, płyt gipsowych, zacieranych na gładko tynków, szkła, marmuru itp., co niestety nie sprzyja zespołom muzycznym, dobremu brzmieniu i kulturze brzmienia.

 

ZŁA AKUSTYKA - problem nie tylko dla zespołu muzycznego

Niestety zła akustyka jest problemem nie tylko dla muzyków i zespołów ale także samych uczestników i zaproszonych gości. Kilkanaście a nawet kilka godzin spędzonych niezbyt akustycznej, dudniącej sali nie należy do przyjemności, a co za tym idzie – ogólna ocena imprezy zawsze wypadnie gorzej niż w przypadku tej, która odbywa się w komfortowych akustycznie i odpowiednich warunkach.

 

BAGATELIZOWANIE tematu oprawy muzycznej przez sale weselne - tak się niestety zdarza...

W wielu lokalach niestety obsługę muzyczną, zespoły muzyczne traktuje się jak zło konieczne. Scena lub  miejsce do grania umieszcza się w kącie,często bez sceny, lub scena ma wymiary 2m na 2m, schowaną za filarami które to czynniki dodatkowo potęguje słabą już akustykę i psują klimat. Czasem taka sytuacja to po prostu koszmar zespołów muzycznych, szczególnie tych grających na instrumentach i śpiewają na żywo ( bo niestety są też i takie które grają a co gorsza śpiewają z pełnego playbacku, ale o tym napiszę w osobnym artykule )

 

PIĘKNY LOKAL, a dobrego dźwięku tu nie doświadczysz - czyli męka zamiast przyjemności

Na niewiele może się wtedy zdać profesjonalny sprzęt muzyczny, chociaż w wielu sytuacjach ratuje on przynajmniej w jakimś stopniu złą akustykę,  lata nauki gry, śpiewu, talent wreszcie czy setki godzin pracy na materiałem. Po prostu przez złą akustykę wypowiedziane do mikrofonu słowa ulegają zniekształceniu, nie wspominając już o samej muzyce i wtedy można usłyszeć tak zwane bełkotanie, dudnienie. Dodatkowo taka akustyka sprawia, że muzycy i wokaliści mają dużo trudniejsze zadanie i bardzo męczące bo dobra akustyka poprawia komfort pracy a zła niestety go zabiera.

 

JAK PARA MŁODA może sprawdzić akustykę sali weselnej?

Przed rezerwacją terminu w konkretnej sali, warto wcześniej sprawdzić akustykę sali weselnej, ponieważ dobry lokal powinien zagwarantować wszystkim – gościom i obsłudze typu zespół muzyczny, fotograf, kamerzysta jak najlepsze, komfortowe warunki zabawy i pracy. W końcu to wszystkie wymienione osoby i ekipy pracują na efekt końcowy czyli zadowolenie Pary Młodej.

Co Wy jako przyszła Para Młoda możecie więc zrobić aby sprawdzić akustykę?

Najzwyczajniej na świecie poproście managera lub właściciela obiektu o puszczenie muzyki i i niech puści ją najpierw cicho, później nieco głośniej, a następnie głośno tak jak do tańca – posłuchajcie, jak brzmi w różnych miejscach sali tanecznej – na parkiecie czy przy stołach. 

Sprawdźcie też jak brzmi muzyka w różnych gatunkach muzycznych, Od rocka po disco polo.

Dobra akustyka znacząco poprawia brzmienie muzyki, nie deformuje jej, nie sprawia, że muzyka dudni czy huczy i daje komfort i zrozumienie, tego co  mówi konferansjer do mikrofonu.

Imprezy weselne na salach weselnych o dobrej akustyce, są bardziej udane niż te na pięknych ale niezbyt akustycznych salach, zaproszeni goście chętniej przebywają na parkiecie i są bardziej zadowoleni z zespołu muzycznego ponieważ po prostu lepiej się bawią.

Fakt jest taki, że nawet ten sam najlepszy nawet zespół, grający ten sam repertuar przez akustykę może na jednej sali zachwycić publiczność, a na innej wzbudzić jej niezadowolenie, poprzez właśnie złą akustykę.

 

CO JEŻELI NIE MAMY WYBORU i wiemy, że akustyka jest słaba?

Jeżeli już nie mamy wyjścia, zadbajmy o to by wynająć zespół muzyczny, który dysponuje bardzo dobrym sprzętem nagłośnieniowych, czyli nie najgłośniejszym, ale najbardziej selektywnym o wysokiej kulturze brzmienia takim jak np. używane przez zespół muzyczny REWERS BAND  nagłośnienie marki BOSE.

Dobry sprzęt i umiejętne go wykorzystanie z zastosowaniem zasad inżynierii akustycznej w połączeniu z wysokimi umiejętnościami wokalnymi i instrumentalnymi, pozwolą uzyskać dobry efekt nawet na słabych akustycznie salach i warto o tym pamiętać

O to co ponadto warto i trzeba zadbać to zapewnienie zespołowi muzycznemu - stabilnego, dobrego źródła prądu o napięciu 230V, bo z tym też bywa różnie i z pozoru ten mały niuas może być bardzo ważnym elementem podczas przyjęcia weselnego.

 

SĄ TEŻ WYJĄTKI - czyli sale w których właściciele i obsługa zdaje sobie sprawę jak wiele zależy od dobrej muzyki

Na szczęście są jest też dużo sal gdzie akustyka jest bardzo dobra a przynajmniej dobra, są scenki o sensownych rozmiarach i sala posiada dobrą logistykę i aranżację przestrzeni.

Z racji doświadczenia chętnie polecamy naszym klientom sale przyjazne Parom Młodym i zespołom muzycznych ponieważ chętnie do nich wracamy i gramy tam imprezy.

Zawsze pamiętamy, że wspólnie z innymi podwykonawcami pracujemy na efekt końcowy i zadowolenie Pary Młodej

 

 

Para Młoda: Kasia i Kamil - radośni, uśmiechnięci i bardzo pozytywni ludzie :)

Lokalizacja: Willa Zagórze Okuniew - przestronna, piękna sala, sprawna obsługa i doskonały szef kuchni.

Oprawa Muzyczna: Zespół Muzyczny Rewers Band Warszawa - daliśmy z siebie jak zwykle 103%

Video: MS STUDIOS - energia, ciekawe ujęcia, profesjonalizm - polecam to zawodowcy.

Było przecudownie, klimatycznie, radośnie, bardzo energetycznie, szałowo...

Para Młoda  i goście współtworzyli nasze muzyczne show przez całą noc, nie schodząc z parkietu.

Dziękujemy wszystkim za ten wyjątkowy wieczór pełen dobrej muzyki, tańca, współpracy, integracji i dobrej energii

czwartek, 09 czerwiec 2016 15:20

Zobacz najlepsze ZABAWY OCZEPINOWE

Written by

Oczepiny wedle tradycji zaczynamy o północy. Dokładnie o tej godzinie Panna Młoda symbolicznie przechodzi ze stanu panieńskiego w zamężny. Zabawy oczepinowe mogą bardzo urozmaicić nawet nie najlepsze wesele.

czwartek, 09 czerwiec 2016 13:23

Zespoły weselne z Warszawy

Written by

Zespoły weselne z Warszawy mogą też zagrać rockowe kawałki na waszym wesele.

Zobaczcie i posłuchajcie jak może zaśpiewać na waszym weselu zespół muzyczny Rewers Band

czwartek, 09 czerwiec 2016 13:02

Zespół muzyczny na wesele w Warszawie

Written by

Polecany zespół muzyczny na wesele - zobacz opinie naszych klientów dlaczego warto wynająć REWERS BAND

 

Wiele osób twierdzi, że dzień ślubu i wesela jest najważniejszym dniem w życiu. Kojarzy się on z miłością, oddaniem i szczęściem. Aby ten dzień faktycznie był najpiękniejszy należy poczynić wiele starań. Do państwa młodych należy wiele obowiązków. Muszą przywitać wszystkich gości i zadbać o ich dobrą zabawę. Nie mogą popełnić jakiejś gafy w trakcie przysięgi małżeńskiej, która jest niezwykle stresująca. Cały czas muszą się uśmiechać, gdyż wciąż są pod ostrzałem aparatów fotograficznych i kamery. Wydawałoby się, że tego wszystkiego jest tak wiele, że zabraknie czasu na dobrą zabawę. Oto kilka porad jak się dobrze bawić na własnym weselu mimo tylu zadań, jakie trzeba w tym dniu wykonać.

Zapoznaj się z naszym bardzo bogatym repertuarem. Jesteśmy otwarci na wszystkie style muzyczne. Gramy światowe standardy, utwory rockowe ale również na życzenie klientów największe hity Disco Polo i muzyki dance. Nasz repertuar jest systematycznie aktualizowany o bieżące przeboje i hity.