FAQ

Czy zespół gra również na weselach?

Tak, jak najbardziej. Obsługujemy również przyjęcia weselne tworząc jednocześnie niepowtarzalny klimat, zapewniamy bardzo wysoką jakość. Staramy się być benchmarkiem na rynku usług weselnych. Zaprasszamy do kontaktu w sprawie rezerwacji zespołu na Państwa przyjęcie weselne.

Czy wasz zespół gra w całej Polsce?

Tak nasz „zespół na wesele” koncertuje w CAŁEJ POLSCE , odległość nie stanowi dla nas żadnego problemu.
Głównie obsługujemy klientów z województw: mazowieckie, lubelskie , podlaskie , łódzkie ale dojedziemy w każde miejsce w Polsce i za granicą.

Ile osób gra w zespole na wesele?

Standardowo Zespół weselny Rewers Band występuje w składzie 5 lub 6 osobowym.
W razie potrzeby Istnieje możliwość poszerzenia składu o dodatkowych muzyków lub wokalistów.

Czy w zespole śpiewa wokalistka?

TAK – w zespole śpiewa bardzo dobra wokalistka , oprócz tego oczywiście wokal męski co daje nam bardzo duże możliwości repertuarowe.

Na jakich instrumentach gracie?

Nasze instrumentarium to: Instrumenty Klawiszowe, Perkusja, Gitary Elektryczne i Akustyczne, Gitara Basowa, Bongosy, Akordeon. Dodatkowo dysponujemy bardzo dobrym dedykowanym, zawodowym modułem brzmieniowym do imitacji instrumentów dętych za pomocą syntezatora – dzieki temu brzmienie każdego instrumentu dętego jest jakby było wykonywane na żywym instrumencie.

Czy macie w zespole wodzireja?

TAK – Wynajmując nasz zespół na wesele macie Państwo zapewnione kompleksowe prowadzenie imprezy, animacje podczas tańca, pełną konferansjerkę na profesjonalnym poziomie. Wokalista pełni również funkcję wodzireja, konferansjera dzięki temu kontakt z gośćmi jest ciągły i doskonały a klimat imprezy jest odpowiedni do chwili. Stawiamy na kontakt i integrację z publicznością na każdej imprezie. Ze względu na nasze wiloletnie doświadczenie sceniczne z przyjemnością doaradzamy naszym klientom przy organizacji przyjęć weselnych, wyborze odpowienich zabaw. Reasumując – wynajmując nasz zespół na wesele nie musicie już Państwo wynajmować dodatkowego wodzireja, ponieważ my zajmiemy się prowadzeniem imprezy od A do Z.

Czy w przerwach zapewniacie muzykę?

TAK – podczas krótkich przerw zapewniamy klimatyczną muzykę, tło muzyczne które subtelnie wypełnia salę, tak aby zachowany był odpowieni klimat i nie było ciszy a zarazem komfort do swobodnej rozmowy pomiędzy gośćmi. Podczas przerw, obiadu etc… proponujemy subtelną muzykę z nurtu Smoth Jazz Caffe lub muzykę poważną. Możemy oczywiście zrealizować inne życzenia muzyczne naszych klientów

Jak długie sety muzyczne gracie?

Podczas wesel gramy sety muzyczne ok. 50 minut natomiast jesteśmy bardzo elastyczni i kiedy widzimy że zabawa trwa w najlepsze i goście mają siły do tańca gramy sety dłuższe dopasowane do okoliczności i tego co dzieje się na parkiecie. Czasem robimy przerwy tylko na gorące dania. Na koniec setów proponujemy 1-2 piosenki jako muzykę mechaniczną – można wtedy np. spełnić życzenia muzyczne spoza naszego repertuaru prezentując je w formie pocztówki muzycznej.

Jak długie są przerwy podczas wesel?

Staramy się aby przerwy były jak najkrótsze. Często uzależnione są one od obsługi gastronomicznej. Normalne przerwy które robimy trwają ok. 15 minut a wtedy w tle zawsze gra muzyka mechaniczna. Dłuższe przerwy są jedynie na potrzeby gastronomii i atrakcji specjalnych przygotowanych przez Pary Młode.

Czy prowadzicie zabawy oczepinowe?

TAK – prowadzimy zabawy oczepinowe i zawsze dopasowujemy je do preferencji i życzeń Pary Młodej.
Zabawy które proponujemy znajdują się w zakładce oczepiny

Czy posiadacie własne oświetlenie i nagłośnienie?

TAK – zespół Rewers Band dysponuje wysokiej klasy sprzętem nagłośnieniowym zapewniającym bardzo dobre brzmienie, a także posiadamy własną rampę ośiwetleniową, która oświetla scenę, zespół i parkiet. Korzystamy z markowego sprzętu, nie używamy półśrodków, cenimy sobie jakość a dzięki temu nic nie jest nas w stanie zaskoczyć. Jeżeli chcieliby Państwo dodatkowo uzupełnić usługę o oświetlenie sali weselnej z przyjemnością polecimy sprawdzone firmy świadczące tego typu usługi na wysokim poziomie.

Ile kosztuje wasza usługa?

Koszt naszej usługi jest wyceniany indywidualnie i jest uzależniony od rodzaju imprezy, lokalizacji, terminu i wielu innych czynników. W celu otrzymania oferty na konretną imprezę prosimy o kontakt z managerem zespołu korzystając z pomocy formularza kontaktowego, drogę emailową mksiazak(at)rewersband.pl lub telefonicznie. Zapytaj nas o ofertę klikając tutaj

Jak można podpisać z wami umowę?

GDY JESTEŚCIE JUŻ NA TAK – 5 SZYBKICH KROKÓW DO PODPISANIA UMOWY

KROK 1. Przesyłacie na nasz adres e-mail dane do umowy tj. :
Imię i Nazwisko
Adres zameldowania
Adres sali weselnej
Telefon kontaktowy

KROK 2. Przesyłam Państwu e-mailem umowę – którą akceptujecie e-mailowo.

KROK 3. W umowie podany jest numer konta na które wpłacacie zaliczkę w wysokości 1000 zł.

KROK 4. Po wpłynięciu zadatku na nasze konto otrzymujecie potwierdzenie

KROK 5. PAŃSTWA REZERWACJA JEST GOTOWA A TERMIN ZAREZERWOWANY DLA PAŃSTWA – gratulujemy dobrego wyboru.

Umowę oczywiście można podpisać również osobiście w Białej Podlaskiej tj. ok 140 km od Warszawy w kierunku na Terespol trasą E-30.


Z uwagi na czas i fakt że grywany w całej Polsce rezerwacja on-line za pomocą e-maila jest obecznie najczęściej używaną, najszybszą i najprostszą formą rezerwacji, a dokument elektroniczny jest pełnoprawnym dokumentem i umowa zawarta e-mailowo posiada moc prawną.Takie rozwiązanie pozwala praktycznie w ciągu 5 minut dokonać pełnej rezerwacji bez obawy że ktoś Państwa uprzedzi z rezerwacją.Zespół Rewers Band nie dokonuje wstępnych rezerwacji

Do której gracie na weselach?

Nasza usługa trwa 10 godzin od momentu rozpoczęcia wykonywania usługi z możliwością przedłużenia na życzenie Pary Młodej, gdyby taka potrzeba miała miejsce.

Wesela zaczynają się o różnych godzinach i trudno wszystkich mierzyć jedną miarą tym bardziej że na etapie podpisywania umowy z zespołem Para Młoda nie wie dokładnie o której będzie ślub i dokładna godzina rozpoczęcia usługi dlatego zapis 10 godzin jest najbardziej sprawdzonym rozwiązaniem

 

Taki zapis w praktyce powoduje że gramy do tzw. końca wesela a to kiedy on następuje to już pokazuje rzeczywistość.

Warto zauważyć że 10 godzin usługi to bardzo długo i w tym czasie gwarantujemy że Państwa goście się wybawią tym bardziej że nasz zespół na wesele gra bardzo długie bloki taneczne .

 

Dodatkowo w czasie kiedy składamy i pakujemy sprzęt puszczamy muzykę mechaniczną np. Największe hity taneczne z lat 80′ 90′ i współczesne więc nawet w sytuacji gdyby zostały dwie pary na sali nie pozbawimy ich możliwości tańca 🙂

Kto opłaca ZAIKS?

W opowiedzi na pytanie – kto powinien opłacić tzw. zaiks – poniżej prezentujemy korespondencję z Zaiksem i precyzyjną odpowiedź na pytanie kto powinien opłacać zaiks przy organizacji wesela.

 

Zaiks jasno i precyzyjnie wskazuje na fakt iż ciężar zapłaty tantiem do zaiksu spoczywa na właścicielach sal weselnych i lokali gdzie odbywają się przyjęcia weselne.
zapraszam do lektury poniższego stanowiska
—— Wiadomość oryginalna ——
Temat: Re: Pilna korespondencja w sprawie opłat ZAIKS
Data: 2011-07-18 15:20
Nadawca: „Stowarzyszenie Autorów ZAiKS”
Adresat: „Marcin” ;Panie Marcinie,Jeżeli chodzi o zespół, ZAiKS nie zawiera umów licencyjnych z zespołami muzycznymi.

Obowiązek płacenia tantiem z tytułu publicznego wykonywania utworów chronionych prawami autorskimi spoczywa na właścicielach lokali gastronomicznych,organizatorach imprez, na których te utwory są wykonywane itp.

Jednak obowiązkiem kierownika zespołu muzycznego jest dostarczenie wykazu tytułów utworów wykonywanych podczas imprezy (powinien on zawierać tytuł utworu, jego kompozytora oraz autora tekstu).

Szczegółowe dane dotyczące opłat znajdzie Pan na naszej stronie internetowej www.zaiks.org.pl w zakładce Tabele Wynagrodzeń Autorskich i przekazanie tych informacji dla właścicieli sal którzy mają wątpliwości w tym zakresie.

Z poważaniem
Grażyna Adamczuk

> —– Original Message —–
> From: „Marcin”
> To:
> Sent: Monday, July 18, 2011 12:21 PM
> Subject: Pilna korespondencja w sprawie opłat ZAIKS

Witam

Szanowna Pani Grażyno

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami głównie ze strony właścicieli sal weselnych i lokali organizujących imprezy okolicznościowe uprzejmie proszę o doprecyzowanie tematu i odpowiedź na poniższe pytanie.

Prosiłbym o informację kto powinien opłacić zaiks w sytuacji kiedy mój zespół będzie grał na weselu w lokalu wynajętym przez parę młodą np. Restauracja , dom weselny.
Z dostępnych dokumentów zamieszczonych przez ZAIKS wnioskuję że stosowną opłatę powinien uiścić organizator czyli Dom weselny, restauracja itp… która pobiera opłatę od osoby lub pary wynajmując salę i organizując przyjęcie weselne ? .
Prosiłbym o precyzyjną odpowiedź w tym zakresie.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Marcin Książak

Czy gracie tzw. biesiadę za stołami?

TAK – na życzenie klienta gramy tzw. biesiadę wychodząc za stoły z akordeonem, gitarą i tamburynem śpiewając z gośćmi kilka znanych piosenek biesiadnych typu Szła dzieweczka do laseczka czy Hej Sokoły…

Czy współpracujecie również z DJ?

Tak. W naszej ofercie oprócz zespołu muzycznego znajduje się również Dj. Jeżeli porzebujesz takiej usługi po prostu do nas napisz

Czy macie określony scenariusz występu?

Przygotowujemy się starannie do każdej imprezy jednak staramy się nie układać scenariusza, ponieważ dobre prowadzenie imprezy polega na interakcji z goścmi, dopasowanie się do publiczności i sprawienie, żeby doskonała zabawa była przez cały wieczór.

Zarys imprezy oczywiścei ustalamy – jednak typowy scenariusz typu gotowa set lista naszym zdaniem się nie sprawdza, bo nie ma w tym elementu dzięki któremu ludzie się doskonale bawią czyli interakcji i kontaktu z publicznością.

Jesteśmy zdanie, że dobry wodzirej jest po to by na bieżąco wyczuwać gości, serwować utwory odpowiednie do nastroju, chwili, stanu emocjonalnego itp… nie da się tego zamknąć w precyzyjny scenariusz. Na imprezach które prowadzimy i na których gramy praktycznie cały czas animujemy gości a przy wielu utworach coś się dzieje.
Prowadzimy też zabawy oczepinowe i zawsze dopasowujemy je do preferencji i życzeń Pary Młodej. Zabawy które proponujemy znajdują się w zakładce oczepiny

Czy prowadzicie Oczepiny?

TAK – Imprezy które prowadzimy i na których gramy praktycznie cały czas animujemy gości a przy wielu utworach coś się dzieje.
Prowadzimy też zabawy oczepinowe i zawsze dopasowujemy je do preferencji i życzeń Pary Młodej.
Naszym klientom proponujemy sprawdzone na setkach wesel nasze autorskie zabawy opisane na naszej stronie internetowej.
Możemy przeprowadzić dowolne zabawy zaproponowane przez Parę Młodą, są jednak zabawy które zdecydowanie odradzamy z uwagi na nasze doświadczenie w tym temacie i możliwe skutki niektórych zabaw – zapytajcie nas które polecamy a które odradzamy.
Zabawy które proponujemy znajdują się w zakładce oczepiny

Czy mogę zobaczyć Wasz repertuar?

TAK – Nasz repertuar znajduje się na stronie internetowej – https://rewersband.pl/repertuarWarto pamiętać, że repertuar zespołu weselnego REWERS BAND zawsze dopasowujemy do konkretnej imprezy i preferencji gości weselnych.

Praktykujemy podczas imprezy i widzimy co działa, co mniej „bierze” i gramy tak, żeby utrzymać dobrą zabawę przez cały wieczór. Gramy każdy rodzaj muzyki, nowości oczywiście też.
Proporcji ile jakiej muzyki zagramy z góry nie określamy – robimy tak żeby każdy był zadowolony i miał coś dla siebie.

Jeżeli będzie życzenie z poza naszej listy, chociaż trudno nas zaskoczyć, taki utwór może być wykonany na specjalnie życzenie przez naszego DJ-a. Prosimy też parę młodą o przygotowanie listy max 20 ich ulubionych piosenek – resztę dobieramy sami – w końcu to my jesteśmy fachowcami i odpowiadamy za dobrą zabawę.

Czy możemy wybrać utwory które zagracie podczas wesela?

TAK – Na 3 tygodnie przed imprezą w naszej ankiecie pytamy i prosimy Parę Młodą o przygotowanie listy ulubionych 20 piosenek, które powinny się pojawić. Sugerujemy aby lista nie była dłuższa ponieważ to my jesteśmy fachowcami od bawienia ludzi i jezeli będziemy mieli narzucony cały repertuar nie możemy zagwarantować dobrej zabawy i interakcji z gości. Lista 20 ulubionych przebojów – TAK Sugetie co do repertuaru – TAK jednak warto nam dać nieco swobody ponieważ możemy sprawić wtedy, że zabawa, klimat i wrażenia będą niezapomniane. Większość naszych klientów zdecydowanie zdaje się na nas więc warto również zapytać naszych klientów o opinię na ten temat. Listę referencyjną z kontatami do byłych klientów wysyłamy wraz z ofertą.

Czy macie jakieś wymagania co do sali weselnej?

Nie mamy jakiś specjalnych wymagań co do sali. To my musimy się do niej dopasować bo trudno jest odwrotnie.
Preferujemy jednak sale ze scenami dla zespołu. Scena dobrze jak jest ze względów praktyczno, techniczno, wizerunkowych – najlepiej o wymiarach 5 m x 3 m ale czasem są mniejsze lub większe a czasem nie ma wcale sceny – dopasowujemy się wtedy do sali.
Proszę jednak pamiętać, że zespół liczy 6 osób więc nie wciśniemy się w kąt 2m x 2m…

Akustyka i układ sali – nie robi nam wielkiej różnicy, aczkolwiek są miejsca w których ze względu na akustykę musimy posiłkować się dodatkowym sprzętem. Na szczęście w takich salach bardzo dobrze sprawdza się nasze nagłośnienie marki BOSE dzięki czemu nawet na mało akustycznych salach zapewniamy wysoką kulturę dźwięku.

Na ile przed imprezą przyjeżdżacie na salę?

Zespół Muzyczny Rewers Band przyjeżdża na salę kilka godzin wcześniej aby swobodnie się zainstalować. Dostępu do sali potrzebujemy na ok. 4 godzin przed imprezą – zawsze wolimy być wcześniej, żeby dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Czy prowadzicie imprezy w języku angielskim?

TAK – prowadzimy również konferansjerkę w języku angielskim jeżeli jest taka potrzeba

Czy gracie również piosenki DISCO POLO?

TAK – Mamy w swoim repertuarze piosenki DISCO POLO. Na bieżąco robimy nowości i największe hity. Jeżeli tylko masz życzenie aby na twoim weselu były również piosenki disco polo, po prostu nas poinformuj o tym fakcie.

W jakich strojach występujecie podczas wesel?

Ubieramy sie stosownie do imprezy. Preferujemy zazwyczaj klasyczną elegancję czyli klasyczne czarne spodnie i białe koszule, muchy, krawaty oraz marynarki. Wokalistka również elegancki strój dopasowany do uroczystości

Czy jesteście w stanie zagrać na weselu piosenki rockowe?

TAK – w swojej ofercie mamy nawet opcję WESELE NA ROCKOWO. Dzięki umiejętnościom instrumentalnym i wokalnym jesteśmy w stanie wykonać nawet utwory z repertuaru QUEEN, WHITE SNAKE, EUROPE, BON JOVI i wiele wiele innych kultowych już artystów. Jesteśmy w stanie wymiksować tak repertuar, że na imprezie na której gramy, również na weselu każdy znajdzie coś fajnego dla siebie. Bez problemu zagramy na tej samej imprezie Rocka a także disco polo jeżeli będzie taka potrzeba. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o repertuarze w opcji WESELE NA ROCKOWO – https://www.rewersband.pl/oferta/wesele-na-rockowo

Czy gracie również na poprawinach weselnych?

TAK – Nasz zespół weselny gra również poprawiny weselne jeżeli tylko mamy wolny termin i jest takie zamówienie z Państwa strony.

Czy podczas wesela możecie zaśpiewać kilka piosenek po rosyjsku?

TAK – nasz Zespół Weselny na życzenie wykonuje również piosenki po rosyjsku.

Czy można wynająć zespół REWERS BAND na imprezę urodzinową?

TAK – Nasz zespół muzyczny gra również na imprezach urodzinowych i jubileuszach w całej Polsce.

Czy zespół muzyczny REWERS BAND wykonuje włoskie piosenki?

TAK – wykonujemy również włoskie piosenki. Warto wspomnieć, że w 2013 roku zespół muzyczny Rewers Band wydał płytę CARA a CARA we włoskiej wytwórni, występowaliśmy również z powodzeniem na festiwalu piosenki w słynnym włoskim SAN REMO. Klimaty włoskie są nam więc bardzo bliskie